//Davetiye Yazımı 2017

Davetiye Yazımı 2017

Davetiye Yazımı

Bu yazımızda davetiye yazımı nedir ve davetiye yazımı ile alakalı bilmemiz gerekenler üzerinde duracağız.

Eş, dost ve akrabalarınızla bir arada olmayı umduğunuz en özel anlarınız şüphesiz ki düğün ve organizasyonlarınızdır.

Hayatınızda sadece bir kez yaşayacağınız bu en özel anınızın gerçekleşeceği günü heyecanla beklerken düğününüzün eksiksiz ve sorunsuz gerçekleşmesi için bir dizi hazırlık yapmak zorunda kalırsınız.

Çünkü her ne kadar bu faaliyet birkaç saat içerisinde başlayıp bitecek olsa da hayatınızın bu en özel kesiti tüm güzellikleri ve eksiklikleriyle hep akıllarda kalacaktır.

Zaten yoğun ve telaşlı geçecek olan bu sürecinin en önemli aşamalarından biri hiç şüphesiz düğününüzü ilk olarak sevdiklerinize duyuracağınız davetiye sürecidir ve en az üç ay öncesinden kararlaştırmış olmanız gereken önceliklerden biridir.

Çünkü davetinize icabet ederek size değer verdiklerini ifade edecek olan konuklarınıza, siz de onlara değer verdiğinizi gösterecek, onlarda güzel izlenimler bırakacak nitelikte bir davetiye göndermiş olmayı umarsınız.

Düğün davetiyesi seçimi

Teknolojik gelişmelerin paralelinde grafik tasarım alanındaki yeniliklerin yansımalarını davetiye sektöründe de gözlemlemeye başladık. Bu anlamda birbirinden farklı davetiye çalışmaları hız kesmeden artmaya devam ediyor.

Bu gelişmeler sevindirici olmak birlikte bu sektörde çeşit çeşit, bir birinden ilginç tasarımların türediği yüzlerce düğün davetiyesi modelinin bulunduğu davetiye kataloğundan kendinize uygun olan tasarımı seçmek te gittikçe zorlaşıyor.

Tabi ki sadece davetiye modelini seçmek yetmiyor. Bunun yanında davetiyenin aksesuarını beğenmek, davetiye içerisine yazılacak metni seçmek, davetlilerin isimlerini belirlemek, davetiye zarflarına belirlenen isimleri yazdırmak ve daha birçok ayrıntı için uzun zaman harcayacak bir sürecin içerisine girmiş olursunuz.

Titizlikle gerçekleştirilmesi gereken bu süreci eksiksiz ve mükemmel tamamlamak muhakkak her çiftin arzusudur.

Yapılan bunca emek ve çabanın karşılığında tabi ki de o özel ve mutlu gününüzde sevdiklerinizi yanınızda görmek onlarla mutluluğunuzu paylaşmak isterseniz.

Davetiyede kaligrafi – Davetiye üzerine isim yazımı

Günümüzde pek çok davetiye örneği ile karşılaşmışızdır. Fakat denebilir ki hiçbirisi özel davetiye kalemi ile davetiye üzeri isim yazma tekniği kullanılarak, kaligrafik harflerle yazılmış davetiye zarfları kadar etkili ve kalıcı olmamıştır.

Zaten son zamanlarda halk içerisinde hattat yazısı olarak ta ifade edilen kaligrafi yazılı davetiyelere olan teveccüh de bunun böyle olduğunu teyit ermektedir.

Davetiyede Kaligrafi yazısı bu yüzden son zamanlarda irili ufaklı tüm özel organizasyonların vazgeçilemez en popüler işlevlerinden biri haline gelmiş bulunmaktadır.

Bu anlamda düğün ve organizasyonlarda, farklılıklarını ortaya koymak, kalıcı ve özgün bir davetiyeye sahip olmak isteyen çiftlerin arzu ettiği kaligrafi yazılı davetiyeler, estetik ve zarif bir görüntü sağladığı için tercih sebebi olmayı sürdürecek gibi gözüküyor.

Davetiye yazımı- Davetiye üstü el yazısı – Davetiye üzerine isim yazımı

Titizlikle ve özenle gerçekleştirilmeyi gerektiren davetiye üzeri isim yazma süreci öncelikle kaligrafi eğitimi almış, Profesyonel davetiye yazımı hizmet veren, kaligrafik davetiye yazımı konusunda uzman, ne istediğinizi anlayabilen size davetiye yazımı örnekleri ile birden fazla yazı stili seçeneği sunabilen, davetiye zarfınıza uygun renk ve tonlarda materyale sahip Kaligrafistler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Ancak böylece davetiyenizin zarafet, bütünlük ve uyumu bozulmadan kaligrafi sanatıyla buluşturabilir ve kalıcı etki sağlayabilirsiniz.

Aksi takdirde yoğun ve telaşlı geçen düğün sürecinin en önemli aşamalarından olan davetiye seçimine bir de davetiye zarfı üzerine isim yazmakla uğraşmak veya bu işi davetiye yazım kurallarına hakim olamayan kişilere teslim etmek hem yorucu olacaktır.

Hem de özenle seçtiğiniz ve orijinal baskı teknikleri kullanılarak hazırlanan davetiyenizin değeri sıradan yazılarla veya etiketlerle düşürülmüş olacaktır.

Bu yüzden özenle seçtiğiniz davetiyeleri gelişigüzel yazılarla heba etmek ve değersizleştirmenin davetiyelere kıymak anlamına geldiğini ve muhataplarınıza pek de iyi olmayan bir imaj bıraktığını unutmamanız gerekir.

Şimdiye kadar yüzlerce kaligrafi hat sanatı ile davetiye yazımı gerçekleştirmiş ve bu davetiye zarfi üstü el yazısıyla müşteri memnuniyeti sağlamış olmanın deneyim ve tecrübesiyle davetiyelerinizi gönül rahatlığı ile bize teslim edebilirsiniz.

Sanatsal dokunuşlarla her biri özenle yazılan davetli isimleri davetiyenizi özel kılacak, davetiyenize değer katacak ve böylece davetiye kaligrafi hat sanatı ile bezenmiş bir şekilde ömür boyu saklanabilecektir.

Düğün nişan ve kurumsal davetlerinizde özel ve etkili bir çözüm olan kaligrafi yazılı davetiyelerinizi ister elden ister kargo yoluyla sipariş verdiğiniz günden itibaren en geç 3 gün içerisinde tamamlayıp size ulaştırıyoruz.

Sipariş için telefon numarası: 0 554 540 13 08

Hasan Karaalp

By | 2017-10-09T10:04:03+00:00 Ağustos 1st, 2017|Kaligrafist Blog|Yorum yok

About the Author:

Hasan Karaalp, 1984 yılında Van'da doğdu. Erzurum Atatürk Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olan sanatçı iki çocuk babasıdır. Üniversite yıllarında kaligrafiye ilgi duyan sanatçı; bu sanat dalında çeşitli etkinlik ve faaliyetlere katılarak kaligrafi sanatı ile olan bağını canlı tutar. İlerleyen yıllarda kaligrafi sanatçıları İdris Yurteri ve Mustafa Yurterinin etkisinde kalarak kompozisyon ve isim yazma denemelerine devam eder. Sanatçı; 2016 yılına kadar olan amatör yıllarını geride bırakarak İstanbul'a yerleşir. İstanbul'da kaligrafi ustalarından etem Çalışkan'ın öğrencilerinden olan Sema Demirbaş hanımefendiden bir yıl temel Latin harfleri anatomisi eğitimi alır. Sanat hayatında eğitimin her dönemde zorluğuna inanan genç kaligrafi sanatçısı Hasan Karaalp; Türkiye'de kaligrafi denilince ismi ilk zikredilenlerden biri olan Bünyamin Kınacıdan eğitim almaya ve öğrendiklerine yeni şeyler katmaya ilk günkü heyecanla devam ediyor.

Siz de fikrinizi belirtin